Абсолютно кожна команда будь-якого Міністерства потребує таких елементарних, проте важливих документів як брифи. Для їх написання та ефективного комунікування потрібно слідувати певним правилам – про які й розповів короткостроковий експерт із Греції Янніс Камініс.
Перед тим, як сідати за написання брифу, варто згадати та взяти до уваги точку зору і позицію вашого керівника. Адже всі інформаційні повідомлення Міністерства повинні сходитися з думкою його лідерів. Для цього варто провести з керівниками інтерв’ю, при потребі зробити своє власне дослідження. Якщо ж питання лишилися – поверніться до них, і отримайте роз’яснення. Після того, як ви написали бриф, відправте його на затвердження керівників, внесіть правки. А вже потім ви можете спокійно рухатися у творчому напрямку.
Відповіді на наступні запитання допоможуть вам створити дійсно хороший та конструктивний бриф:
- Яким є попередній досвід вашої діяльності в області комунікації?
- Яка мета спілкування/комунікації? (чого ви хочете досягти з точки зору інформованості? чи є ваша комунікація частиною більш потужної кампанії?)
- Яка цільова аудиторія (ЗМІ, громадянське суспільство, міжнародні донори т.д.)?
- Якими є ідея та гасло?
- Тон і характер повідомлення?
- Чи виправдовує ваша ідея очікування цільової аудиторії?
- Що ви бажаєте, аби аудиторія думала, відчувала?
- На яку реакцію ви очікуєте?
- Які засоби масової інформації будуть використовуватися?
- Крайній термін публікації брифу/запуску кампанії?
Коли ж бриф готовий до розповсюдження, можна приступати до запуску інформаційної кампанії у соціальних медіа (СМ). Проте кожна аудиторія вимагає окремих видів повідомлень. Тому пан Янніс Камініс разом з комунікаторами Пріоритетних Міністерств поговорив про адаптацію месседжів до очікувань, настроїв та характеру окремих аудиторій. Адже попри деякі загальні характеристики, кожна соціальна мережа має свій власний формат і аудиторію. Для творців контенту дуже важливо знайти потрібну інтонацію та інформацію, що задовольнить потреби аудиторії.
Варто пам’ятати!
Один і той самий контент не може підходити всім соціальним медіа, як і різним аудиторіям в одній соціальній мережі. Коли мова йде про розвиток інформаційної кампанії, треба бути готовими до пристосування.
Окрім того, що вам потрібно шукати підхід до кожної аудиторії окремо, є і хороша сторона медалі. Наприклад, кампанія може проходити паралельно як для соціальних медіа, так і для цільових ЗМІ, що будуть користуватися тими самими СМ.
Також експерт радить бути завжди готовими надати більше інформації, відповісти на незручні питання, а також створити власні механізми реагування на кризи.
Отже, всі відповідні матеріали інформаційної компанії повинні бути у вигляді окремого розділу на різних ресурсах: на офіційних сайтах міністерств, в інформаційних бюлетенях, на сторінках проектів технічної допомоги (наприклад, Association4U).
Під час навчального семінару пан Янніс Камініс запропонував до використання кожному міністерству розроблені інформаційні бюлетені для проведення відомствами інформаційних кампаній.
Джерело: Association4U
Читати ще:
Прокоментувати: