Написання брифів та адаптація повідомлень до різних аудиторій

Абсолютно кожна команда будь-якого Міністерства потребує таких елементарних, проте важливих документів як брифи. Для їх написання та ефективного комунікування потрібно слідувати певним правилам – про які й розповів короткостроковий експерт із Греції Янніс Камініс.

Перед тим, як сідати за написання брифу, варто згадати та взяти до уваги точку зору і позицію вашого керівника. Адже всі інформаційні повідомлення Міністерства повинні сходитися з думкою його лідерів. Для цього варто провести з керівниками інтерв’ю, при потребі зробити своє власне дослідження. Якщо ж питання лишилися – поверніться до них, і отримайте роз’яснення. Після того, як ви написали бриф, відправте його на затвердження керівників, внесіть правки. А вже потім ви можете спокійно рухатися у творчому напрямку.

Відповіді на наступні запитання допоможуть вам створити дійсно хороший та конструктивний бриф:

  1. Яким є попередній досвід вашої діяльності в області комунікації?
  2. Яка мета спілкування/комунікації? (чого ви хочете досягти з точки зору інформованості? чи є ваша комунікація частиною більш потужної кампанії?)
  3. Яка цільова аудиторія (ЗМІ, громадянське суспільство, міжнародні донори т.д.)?
  4. Якими є ідея та гасло?
  5. Тон і характер повідомлення?
  6. Чи виправдовує ваша ідея очікування цільової аудиторії?
  7. Що ви бажаєте, аби аудиторія думала, відчувала?
  8. На яку реакцію ви очікуєте?
  9. Які засоби масової інформації будуть використовуватися?
  10. Крайній термін публікації брифу/запуску кампанії?

Коли ж бриф готовий до розповсюдження, можна приступати до запуску інформаційної кампанії у соціальних медіа (СМ). Проте кожна аудиторія вимагає окремих видів повідомлень. Тому пан Янніс Камініс разом з комунікаторами Пріоритетних Міністерств поговорив про адаптацію месседжів до очікувань, настроїв та характеру окремих аудиторій.  Адже попри деякі загальні характеристики, кожна соціальна мережа має свій власний формат і аудиторію. Для творців контенту дуже важливо знайти потрібну інтонацію та інформацію, що задовольнить потреби аудиторії.

Варто пам’ятати! 

Один і той самий контент не може підходити всім соціальним медіа, як і різним аудиторіям в одній соціальній мережі. Коли мова йде про розвиток інформаційної кампанії, треба бути готовими до пристосування.

Окрім того, що вам потрібно шукати підхід до кожної аудиторії окремо, є і хороша сторона медалі. Наприклад, кампанія може проходити паралельно як для соціальних медіа, так і для цільових ЗМІ, що будуть користуватися тими самими СМ.

Також експерт радить бути завжди готовими надати більше інформації, відповісти на незручні питання, а також створити власні механізми реагування на кризи.

Отже, всі відповідні матеріали інформаційної компанії повинні бути у вигляді окремого розділу на різних ресурсах: на офіційних сайтах міністерств, в інформаційних бюлетенях, на сторінках проектів технічної допомоги (наприклад, Association4U).

Під час навчального семінару пан Янніс Камініс запропонував до використання кожному міністерству розроблені інформаційні бюлетені для проведення відомствами інформаційних кампаній.

Джерело: Association4U

Читати ще:

PR-инструменты: бриф и ТЗ

Сел на бРИФ

Прокоментувати:

в Facebook